Uwaga! Ważna informacja

 

Kołczygłowy,  16 marca 2020 r.

 

KOMUNIKAT

Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołczygłowach

z dnia 16 marca 2020 r.

w sprawie obsługi interesantów w GOPS w Kołczygłowach

Na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, z przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, a także realizując kolejne zalecenia właściwych służb postanawiam, co następuje do odwołania:

od 16 marca 2020 r. ograniczam działalność Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Kołczygłowach.

Wszelkie wnioski, podania, dokumenty (skan) należy składać w formie  elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) bądź za pomocą poczty tradycyjnej lub załatwiać sprawy telefonicznie (59 82 13 906).

Zachęcam również do załatwiania spraw przez profil zaufany. Osoby, które go nie mają, mogą go potwierdzić za pośrednictwem bankowości elektronicznej, bez konieczności wizyt w urzędach. Ta metoda pozwala wszcząć każdą sprawę, a także składać pisma i większość wniosków wraz z załącznikami.

Osoby, które chcą w terminie otrzymać świadczenia (świadczenia rodzinne, wychowawcze 500+, świadczenia opiekuńcze), a wcześniej otrzymywały je w formie gotówki, proszone są o złożenie oświadczeń na jaki numer konta bankowego mamy przekazać świadczenia. Wzór oświadczenia można pobrać poniżej i po podpisaniu przesłać go pocztą elektroniczną lub tradycyjną.

Apeluję do klientów naszego Ośrodka, aby korzystali z tych możliwości załatwiania spraw.

W sprawach niecierpiących zwłoki, możliwe są wizyty, wyłącznie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym - z konkretnym pracownikiem (tel.: 59 82 13 906, 59 82 13 908).

Powyższe uregulowania mogą stanowić pewną niedogodność, ale są one konieczne w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.

Osoby samotne, starsze, niepełnosprawne, znajdujące się w grupie największego ryzyka, nieopuszczające domu, które własnym staraniem, czy przy pomocy rodziny nie są w stanie sobie tej pomocy zapewnić, proszone są o kontakt telefoniczny (59 82 13 906) w celu zorganizowania pomocy.

Zachęcam do zapoznawania się z aktualnymi komunikatami GOPS Kołczygłowy umieszczanymi na stronie internetowej Ośrodka.

 

 

Kierownik GOPS

Anna Gudalewicz

 

docNumer_konta_do_wypłat_świadczenia_wychowawczego.doc30.5 KB16/03/2020, 14:24

docNumer_konta_do_wypłat_świadczeń_rodzinnych_oraz_funduszu_alimentacyjnego.doc30.5 KB16/03/2020, 14:26